Tatras mountains. How to

 dsc_0829

Як дістатись

Татри – це ті ж самі Карпати, які знаходяться на кордоні Польщі та Словакії. Найбільші міста, де, на мою думку, зручно зупинитись, якщо планувати ходити в одноденні маршрути: Закопань із польської сторони та Попрад із словацької. Там достатньо супермаркетів, кафе, варіантів ночівель, а шлях до старту маршрута займає від 20 хвилин до 40-50 хвилин маршруткою чи електричкою. В залежності від кількості грошей та часу, які є в наявності, маршрут можна розпланувати літаком, автобусом чи тягою. В будь-якому випадку, 95% імовірності, що це займе день, 5% – трохи менше, але не набагато, тобто, дні приїзду та від”їзду не потрібно планувати для текінгу.

Маршрути без літаків виглядають так:

Capture

Львів – (автобус) – Пшемишль – (потяг чи автобус (польськібус)) – Жешув – Закопань

Чоп – (електричка) – Чієрна-над-Тісой – (потяг) – Кошице – Попрад

Віззейром чи МАУ можна долетіти до польських міст чи Братислави, а звідти так само – потягом чи автобусом. Розклад електрички через україно-словацький кордон можна подивитись на сайті УЗ, зазвичай вона приїжджає доволі пунктуально, але може затриматись хвилин на 5-10. Автобус через польський кордон може пройти швидко, але зазвичай, такий розклад – це виключення з правил – може бути зупинка навіть до 6-8 годин. У випадку з літаками мій рекорд стояння в черзі на контрольному пункті – майже година.

Де зупинитись

Закопань – дуже популярне місце: старт маршрутів літньо-осіннього хайкінгу, поїздки на Морське Око та зимові каталки на лижах та бордах. Тому там доволі багато варіантів для зупинок, від хостелів до невеликих будинків-коттеджів. В Попраді цього поменше, тому краще не відкладати бронювання на останній момент. Всі свої ночівлі я шукала на букінгу.

Маршрути

Свої перші маршрути я дивилась на сайті natatry.pl та імпровізувала на місці – це була поїздка на пару днів, тому на відсутність вибору я не страждала – просто пішла найбільш популярним маршрутом до Морського Ока, і звернула в сторону на розгалудженні 🙂 Під час цієї ж поїздки я купила мапу, за якою орієнтувалась надалі, у майбутніх подорожах. На ній позначен колір стежки, час (чого дуже не вистачає Карпатським стежкам) та складність. Час проходження на мапі повністю співпадал з моїм темпом, якщо від нього відняти всі привали, зупинки на фото, філософське споглядання пейзажів та інше. Тому планувати по ній маршрути було неймовірно зручно. Складність маршрутнів позначена або звичайним пунктиром або цятками (з чорним контуром чи без). Там, де цятки, як правило, провішані ціпки. Значну кількість таких маршрутів складно чи небезпечно проходити в дощову погоду – каміння стає дуже слизьким, та можна дуже добре полетіти вниз.

Один із самих складних та крутих маршрутів по Татрам – Орлиний шлях. Його значна частина, можливо, навіть, переважна, прокладена ціпками, та для його проходження необхідна альп-каска. Власне, через останнє я поки що на нього не потрапила.

Ті маршрути, про які я вже встигла написати чи нафотографувати:

Корисна інфа / посилання:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s