Strbske pleso & Popradske pleso

Похід від Штребського плеса до Попрадського та назад був найлегшим, тому залишила я його на третій день свого блукання Татрами. Набір висоти всього 200 метрів, а кілометраж – десь біля 12, 3-4 години пішки.

Спершу, трошки про логістику. Маршрут починався зі станції Strbske pleso, найближче більш-менш велике місто – Попрад. Від Попрада ходять електрички кожну годину (півгодини в обід). Маршрут в них такий:

Train

Також до Попрадського озера можна дістатись зі станції Popradske pleso, маршрут трохи коротший, але я обрала інший через Штребське плесо.

Вартість квитка на електричку залежить від кілометражу, у випадку від Попрада до Штребського плеса – 2 євро. Біля попрадського залізничного вокзалу є 2 камери схову, в яких за 2 євро можна залишити речі, щоб не тягатись. Перша знаходиться в кімнаті, де по сумісництву продають якісь квитки (здається, автобусні лінії), вона відчинена приблизно до 18, друга – в піццерії через дорогу від вокзала, тому вона відкрита трохи довше – десь до 21-22.

Штребське плесо знаходиться зовсім неподалік від вокзальної будівлі. Вказівників не бачила, але можна просто піти за натовпом туристів – і за 5 хвилин вже знайдеться його берег. Став менше Морського Ока +- в 2 рази, тому хвилин 30-40 вистачить з головою, щоб обійти його колом та наробити фоток. З тієї сторони озера, яка протилежна Татрам, відкривається панорама на гірський хребет, та на берегу встановлена табличка з підписами до всіх вершин, які потрапляють в поле зору.

[ Фотки з озера | More photos ]

Неподалік від озера стоять лавки та розкладки з різними сувенірами. Там я собі за 7 євро знайшла непогану пластикову (чи якусь таку) мапу Татр. Окрім того, що там є всі промарковані маршрути як польської, так і словацької частини гір, є ще й приблизний час, який займають ті чи інші ділянки (як для підйомів, так і для спусків). При чому для мого темпу цей час підходив просто ідеально (якщо, звісно, відняти час на споглядання прекрасного та фотографій).

Маршрут від Штребського плеса до Попрадського доволі легкий, як на мене. Як вже писала, набір висоти біля 200 метрів. Спершу є підйом вверх, потім – більша частина шляху йде більш-менш рівно. Мабуть, нещодавно до цього був якийсь дуже сильний, шквальний вітер, бо на початку шляху траплялось багато повалених, вирваних з величезними коренями дерев (але сама стежка була від них прибрана). Якщо коротко описати першу половину шляху (виходить, що перші кілометра 3), то: підйом через ліс, повалений/вирубаний рідкий ліс, ділянка з багнюкою (якщо до цього йшов дощ), ділянка через доволі гарний густий ліс. Після цього є розвилка: ліворуч та праворуч. Шлях праворуч займає на 10 хв більше, тому в обидві сторони я йшла стежкою, яка починалась ліворуч. Туди нею – бо було все одно, назад – бо поспішала на електричку. Друга половина шляху: якась частина – через ліс, але більша – по великим камінюкам, ліворуч від яких – схил із деревами, який йде вверх, праворуч – краєвид на ліс внизу. Вже ближче до озера на шляху зустрічається невеличке джерело, а потім – річка (до речі, не знаю, чи буде вона, якщо йти стежкою праворуч), де можна набрати води.

[ Більше фото з підйому | More photos ]

Попрадське озеро, в принципі, теж не дуже велике, його можна обійти доволі швидко. На берегу є якісь отелі(-ль?), кафе. Можливо, я прийшла туди в доволі пізній час (десь біля 17), але туристів було ну зовсім небагато.

[ Більше фото з озера | More photos ]

Вже від озера йдуть стежки на підйом на Риси (якщо не помиляюсь, + години 3-4) та деякі інші верхівки. Читала, що цим шляхом, із словацької сторони, підйом на Риси легший, ніж зі сторони Морського Ока.

Що ще цікаво, зі сторони Польщі на вході в національний парк є щось типу КПП – нікого не записують, але треба заплатити за вхід (десь біля 5 злот з однієї людини на день), і не пускають з собаками – бо вони дратують ведмедів та інших диких звірів. Зі словацької же сторони ніякого КПП немає, та зустрічала багато людей з собаками різних розмірів. Звісно, можливо, вони просто з ними далеко не заходили, але все одно цікаво, чи значить це, що ведмеді тільки з однієї сторони гір, або це просто словакам все одно на з’їдених туристів)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s